Tam, kad kašmyro gaminiai išlaikytų pradinę prekinę išvaizdą ir išliktų kokybiški, minkšti bei švelnūs, jiems reikalinga nesudėtinga priežiūra.
Patikimiausias ir visų kašmyro gamintojų labiausiai rekomenduojamas būdas – išvalyti šiuos švelnius gaminius cheminiu būdu. Nunešus drabužius į valyklą profesionalams ir šios srities specialistams, jūs bemaž 100% užtikrinsite aukščiausio lygio kašmyrinio gaminio priežiūrą. Tačiau yra galimybė pasirūpinti kašmyro gaminiais ir savarankiškai, ypač, į priežiūros procesą įdedant šiek tiek meilės.
Kaip skalbti ir valyti kašmyro rūbus?
Atkreipkite dėmesį į gamintojo rekomendacijas. Kašmyro vilnos audinys yra švelnus ir lengvai pažeidžiamas netinkamų valymo ir priežiūros priemonių. Dėl to rekomenduojame kašmyro gaminius skalbti ir prižiūrėti ypač atsakingai.
Nusprendus kašmyro gaminiais pasirūpinti savarankiškai, pateikiame rekomendacijas, kaip tinkamai prižiūrėti kašmyro rūbus.
Išverskite gaminį į blogąją pusę, taip apsaugosite jį nuo vėlimosi ir audinio dilimo.
Geriausias skalbimo būdas: kašmyras yra proteininis pluoštas, labai panašus į mūsų plaukus, dėl to jam labiausiai tinka švelnus skalbimas. Pamerkite gaminį į drungną vandenį mažiausiai 15 minučių, o tada švelniais judesiais keletą kartų jį suspauskite ir vėl leiskite prisigerti muilino vandens. Po skalbimo išskalaukite vėsiu vandeniu tiesiai po kranu. Skalbdami rankomis visada išgausite geriausią efektą.
Skalbimo priemonės: ekspertai rekomenduoja skalbiant kašmyrą naudoti specialiai šiam audiniui skirtus skalbiklius – skystus šampūnai vilnai ir kašmyrui. Galima naudoti ir kitą skystą skalbiklį, tačiau skalbimo tabletės ar milteliai, kašmyrui gali būti per stiprūs. Taip pat skalbimo procese nepatartina naudoti jokių audinių minkštiklių, nes jie per daug suminkština kašmyrą ir jis gali išsitampyti.
Kaip džiovinti kašmyrą ir iš jo pagamintus drabužius?
Kašmyro jokiais būdais negalima gręžti ir džiovinti skalbimo mašinoje ar džiovyklėje! Tai sugadins Jūsų gaminį negrįžtamai. Taip pat nedžiovinkite kašmyrinio rūbo pakabinto, nes jis gali išsitampyti. Išskalbtą kašmyro rūbą rekomenduojama patiesti ant švaraus rankšluosčio ir leisti jam išdžiūti. Jeigu drabužis labai drėgnas, rekomenduojama jį patiesti ant rankšluosčio ir švelniai susukti spaudžiant lengvais paspaudimais, kad perteklinis vanduo susigertų į rankšluostį. Tuomet padėkite kašmyro rūbą ant kito sauso rankšluosčio, gražiai jį ištiesinkite, išlyginkite lengvais rankų judesiais bei palikite džiūti.
Negręžkite kašmyrinio audinio rankomis, nes taip gali pakisti ir išsitampyti jo natūrali forma!
Kašmyro lyginimas ir kita priežiūra
Lyginkite gaminį išvertę į blogąją pusę. Kai kašmyras išdžiūva, esant poreikiui, galite jį išlyginti karštais garais arba lygintuvu, nustačius lengvą karštį, skirtą šilkui lyginti, tačiau darykite tai greitais judesiais, nepalikdami lygintuvo viename audinio plote ilgesnį laiką.
Kašmyro šukavimas. Kašmyras, kaip ir kiekvienas kitas natūralaus pluošto megztas audinys, linkęs šiek tiek pūkuotis ir kartais ant jo susidaro maži pūkų burbuliukai, kuriuos labai paprasta pašalinti kašmyro ir vilnos šukomis. Tiesiog ištieskite drabužį ant tvirto paviršiaus ir viena kryptimi braukite per audinį tam skirtomis šukomis. Burbuliukai lengvai pasišalins nuo rūbo ir liks ant šukų.
Kašmyro laikymas. Ilgesnį laiką nenešiojant kašmyrinio rūbo, rekomenduojama jį išvalyti ar išskalbti ir laikyti supakuotą į orui pralaidų maišelį. Kašmyrinių gaminių nedėkite į plastikinius maišelius, nes kašmyrui reikalinga oro cirkuliacija. Taip pat patariama įsigyti kedro rutuliukų ir laikyti juos spintoje šalia kašmyrinių drabužių, kadangi kedras atbaido kandis ir sugeria nemalonius spintos kvapus. Drabužius būtina laikyti spintoje švarius, nes pasak specialistų, kandis vilioja ne pats audinys, o būtent maisto, kitų dėmių ir į jį įsigėrusių kvapų aromatai.